Svet-Stranek.cz
SC 80 Chomutov

Statutární město Chomutov poprvé ve své historii podpoří vrcholové sportovce!:Moderní gymnastika Chomutov

Statutární město Chomutov poprvé ve své historii podpoří vrcholové sportovce!

Statutární město Chomutov poprvé ve své historii podpoří vrcholové sportovce! Jedná se o průlomový krok, který je výsledkem jednotného postoje a dlouhodobé spolupráce celého sportovního prostředí.

Sportclub 80 Chomutov a dalších sedm subjektů se dohodlo na společném memorandu, které v pondělí schválilo zastupitelstvo města.

Dosud byly sportovní organizace podporovány grantovou politikou výhradně na činnost dětí a mládeže. Ta bude pokračovat i nadále, pro rok 2018 se dokonce počítá s navýšením objemu prostředků v této kapitole až na 20 milionů korun. Nad tento rámec bylo navíc schváleno memorandum, které zaručuje osmi vybraným sportovním organizacím podporu v celkové výši 16 milionů korun na činnost svých dospělých sportovců. Rozhodlo o tom zastupitelstvo na svém jednání v pondělí 20. listopadu. Pro bylo dvacet z jednatřiceti přítomných zastupitelů napříč politickým spektrem.

Podporu pro fungování ve vrcholových soutěžích garantuje Statutární město Chomutov nejen pro letošní rok, ale i pro období let 2018 – 2020. Zástupci klubů tak získají to, po čem dlouhé roky volali, a sice jistotu podpory na delší časové období a klid na koncepční práci. Po uplynutí zmíněného období však budou muset předložit výsledky své práce a podporu na další roky znovu obhájit. Společnou snahou je udržet v Chomutově všechny vrcholové sporty a zároveň podpořit ty, které ke svým vrcholům míří.

Statutární město Chomutov tak vysílá směrem ke sportovní veřejnosti jasný signál, že podpora sportování dětí a mládeže, ale také dospělého sportu a vrcholových soutěží, je jednou z jeho hlavních priorit. „Věřím, že se brzy ukáže, že to byl krok správným směrem. Námi vkládané úsilí do výchovy mládeže, budeme moci zúročit v dospělých kategoriích, které se účastní nejvyšších soutěží nejen na našich sportovištích. Tímto memorandem, město Chomutov deklaruje, že o to stojí a je ochotno to podpořit,“ je spokojen předseda Sportclubu 80
Chomutov.

Subjekty, které získaly podporu města pro období let 2017 – 2020 (dle abecedního řazení):

BK Levharti Chomutov, s.r.o.
CZECH WRESTLING Chomutov, z.s.
FC CHOMUTOV, s.r.o.
Florbal Chomutov, z.s.
Piráti Chomutov, a.s.
Sportclub 80 Chomutov z.s.
TJ Slávie Chomutov, z.s.
TJ VTŽ Chomutov, z.s.